כיופים זה כל כך פשוט
אז למרות שאנחנו ישראלים רגילים, למה שלא נתפוס קצת כייף וראש טוב. סתם ערב של צחוקים, קצת רומנטיקה, טיפה יופי, קמצוץ של משהו לא שגרתי ואוכל טוב, וכל זה בלי לקחת משכנתא.

איך עושים את זה? אז ככה; כשעה לפני השקיעה אוספים 10 חברה ויורדים למעגן הדיג בנמל חיפה. צועדים צעד גדול מהרציף ונוחתים על כריות הסיפון של היאכטה ביירון. הצוות משחרר חבלים והרינו מחליקים אל פתח הנמל אל הים, בכיוון השמש השוקעת.

צלילים טובים מלטפים לנו את האוזן, ים שקט של ערב מערסל אותנו בחיקו. ראש כרמל מחליק לאחור משמאל, הרוח עושה לנו תסרוקת, והכל מקבל גוון כתום אדום של שקיעה. פתאום הכל אחרת. פתאום כל הגועל נפש רחוק וזניח. מישהו מוריד בדיחה, זוגות אוחזים ידיים, כדור השמש מתחיל לצלול, כמה יפה הפשטות הזאת של הטבע...


היאכטה משנה כיוון, החושך יורד. מול העיניים מתחלפת התפאורה של שמש שוקעת בים האורות הנפרש במעלה ההר. כמה יפה. "טוב לראות את רמב"ם מהים" אומר מישהו, "מאשר את הים מרמב"ם".

הים עושה תיאבון ואנו מחליקים חזרה למעגן הדיג, הישר אל השולחן במסעדת "טעם הים". סלטים מגרים, דגים קטנים, פיתות חמות, אחר כך מנה עיקרית בשרית או דגית ושניים שלושה בקבוקי יין מצחיקים לנו את השיניים, ואיפה הבניזריעובדיהבולשיט וכל הצרות המגעילות שממאיסות עלינו את היום...

כייפים כאלה עושים בכל העולם, במחירים מצחיקים. מסתבר שגם אנחנו יכולים, ולא פחות טוב, רק 180 ש"ח עולים השיט והארוחה, וזה בהחלט מחיר מצחיק לבילוי של ערב מיוחד.

סאנביי יכטינג ושרותי ים - עמוס סנטהאוז
054 - 822946

Designed and created by

Copyright © 2000 All rights reserved