לרנקה, קפריסין. טיילת מקסימה ממש מעבר לשערי המרינה. מסעדות לאורך שפת הים, אחת טובה מהשניה, במחירים הגיוניים לגמרי. ביום מטיילים ברחבי האי, בערב טברנות של המקומיים עם אוכל מדהים ומוזיקה יוונית שחודרת לנשמה. נו, ויש גם ים נקי וצלול שכיף לשכשך בו בלילה עם בקבוק יין קר ו... טוב, הבנת כבר את הראש...?

למשל איי נאפה ; כחצי שעה נסיעה מלרנקה ואתה בניסי ביץ'. או כמו שקוראים לו על הביירון "ציצי ביץ'". למה קוראים לו ככה...? נו, באמת, אתה צריך הסברים?

שיכשכת במים הצלולים-חמימים, שתית משהו קר במזנון, אז היידה לאוטו, יש עוד המון מה לראות. כמו כף גרקו, הכף הסוגר מצפון מזרח את מפרץ לרנקה. צוק פראי נופל ישר לים כחול וצלול ושלושה מפרצים קטנים, מוגנים מהרוח מתחתיו. מעל אחד מהם, הקונוס ביי, נאכל ארוחת ערב עם מבט ממעוף הנשר על היאכטות והמפרצון.

או למשל סיבוב בהרי הטרודוס. שם נפגשת שוייץ עם המזרח התיכון. קריר ויבש שם למעלה בהר, יערות בכל מקום וקרחות ענק שמציינות את מכרות הנחושת הפתוחים, שעל שמם נקרא האי (קיפרוס בא מקופר/נחושת). וכך מגיעים לכפר המתוק קקופטריה. טיול רגלי קצר מחזיר אותך מאתיים שנה אחורה אל החלק העתיק של הכפר. בחלק התיירותי מסתובבות תרנגולות במחול איטי על הגריל, אבל אנחנו נוסעים קצת הלאה, לפסילו דנדרו ( העץ הגבוה )

.

חורשה ענקית של אקליפטוסים מפזרי צל, קישקוש של פלג מים חיים, וכמה אנשים שלא תכניס לשם תמיד זה נעים ורגוע. עם הפורלים שתקבל בעוד שתי דקות הל הצלחת, יכולת לדבר לפני שתי דקות, בפלג. יותר טרי מטרי - יותר טעים משחלמת.

ובערב - תופסים ראש יווני אוטנטי בטברנה מקומית אמיתית, עם אוכל משגע ומוזיקה יוונית שנכנסת לנשמה ולרגלים.
קפריסין עם כל הכיופים הקטנים והגדולים, על הקצב הרגוע, השרות הנפלא והמחירים הסבירים זה כמו שאומרת הפרסומת שלהם: אי קטן - חופשה גדולה.

לתכנית ההפלגה לקפריסין ומחירים לחץ כאן

סאנביי יכטינג ושרותי ים - עמוס סנטהאוז
054 - 822946

Designed and created by

Copyright © 2000 All rights reserved