אם אתה מחפש עוד "דיל" חלול בזול לחו"ל, חבל על זמנך, אל תמשיך לקרוא. פשוט תקליק את עצמך אל תוך התור המיוזע ומשם ללחץ של נתב"ג ולמטוס המחניק, לאוטובוס הלחוץ ולחנויות המציאות, למוכרים ששומעים עברית ונהיים חרשים. בקיצור, חופש נעים ...
אבל אם קראת עד כאן, אז מגיע לך משהו מעולם אחר. משהו שלא חשבת שיכול להיות יותר יפה מהחלום שלך על חופש אמיתי. משהו שמגרד את ההרפתקה, לוקח אותך למקומות שבדרך כלל אחרת לא תראה, ומעניק למושג "חופשה" מימד אחר לגמרי. במילה אחת "יאכטינג".

אז מה דעתך שתגיע בנחת לנמל. תחנה את הרכב 2 מטר מהיאכטה. ניקח ממך את את תיק המסעות ונשים אותו בארונית. נציע לך כוסית משקה צונן או בירה קרה. הכרית על הסיפון המוצל של היאכטה Byron כבר מוכנה, ואתה מוכן לצאת איתנו לחופש אחר לגמרי?

אצלנו לא תעמוד בתור, תור לבדיקה בטחונית ותור לאולם. תור לביקורת הדרכונים ותור לשיקוף. תור לדיוטי ותור לעליה למטוס. תור לאוטובוס ותור למדרגות. אצלנו לא תתחיל את החופשה דחוק בתוך קופסת סרדינים מעופפת. אצלנו החופשה מתחילה בעולם אחר.

עוד בתוך נמל חיפה עולים מול הרוח ומרימים את מערך המפרשים. אחר כך מפנים את החרטום אל הפתח. "הביירון" רוכנת מעט הצידה תחת לחץ הרוח ומחליקה אל מחוץ לשובר הגלים. זהו, אתם בים. עוד מעט עוברים את האניות העוגנות במפרץ ונכנסים לשיגרת הפלגה.

 

הבדיחות הראשונות מתחילות לעוף. הסקיפר שמתפנה מהמפרשים והצבת הקורס, דואג שלא יחסר כלום על הסיפון וממילא מוסיף את שלו לסיפורים ולצחוקים. כמה שעות והיבשה, כמו צרות היום יום נעלמת אי שם מאחור.

המוזיקה מלטפת לכם את האוזן, הכרית מנעימה את הישיבה בקוקפיט(סיפון היאכטה), רוח ים שלוקחת את החום וגלישה כייפית ורגועה על המים, שמכניסה אתכם אט אט לנירוונה מרגיעה.  

היכאטה מצויידת בכל הדברים הטובים שינעימו את השהות עליה. חדר אוכל ופינת ישיבה במרכז הספינה. מטבח מודרני מצויד בכל טוב. המקרר מתמלא במצרכים והכוסות מתמלאות במשקאות. הכל נעשה תוך כדי אווירה נהדרת, חברותא סיפורים ובדיחות.

יאכטות נוסעות לאט. בקצב הביולוגי שלך, כלומר קצב הליכה מהירה-ריצה קלה. במבט מהקוקפיט למים זה נראה מאוד מהר. במבט פנימה לתוככי הגוף, הראש שלך, המהירות הזאת, התואמת את הביולוגיה שלך מיתרגמת לשלווה ולרוגע עד כדי נירוונה. כלומר לחופש - נופש אמיתי.

אתה מאבד את תחושת הזמן. אתה חש כיצד לחץ היום יום הולך ומשתחרר ונעלם מתוכך. העולם נכנס לך לפרופורציות אחרות, כן, אתה הופך לחלק מהים, מהרוח או מלהקת הדולפינים שבמקרה עוברת בסביבה ונותנת הצגה.

 

סאנביי יכטינג ושרותי ים - עמוס סנטהאוז
822946 - 054

Designed and created by

Copyright © 2000 All rights reserved